Dzień Języka Angielskiego obchodzony 23 kwietnia, upamiętnia datę urodziny i datę śmierci Williama Szekspira. Żył on na przełomie XVI i XVII wieku i jest uważany za jednego z najwybitniejszych pisarzy literatury angielskiej. W swoich utworach stosował neologizmy i przez to często nie był rozumiany przez współczesnych sobie ludzi. Z czasem te słowa weszły do codziennego użycia i dziś, wg różnych źródeł, Szekspir uważany jest za twórcę nawet 2 tys. słów w języku angielskim.
Podczas przygotowania i realizacji, został wykorzystany sprzęt zakupiony w ramach udziału szkoły w programie #LaboratoriaPrzyszłości
Pierwszy dzień wiosny (21 marca br.) przywitaliśmy w naszej szkole prezentując na scenie to, czym śmiało można dzielić się z innymi cały rok: talenty wokalne, instrumentalne, recytatorskie, plastyczne i sportowe.
Wspomniane wyżej prezentacje odbyły się w ramach obchodów Dnia Profilaktyki i Promocji Zdrowia. Pokaz talentów podczas Festiwalu oceniało Jury dziecięce pod przewodnictwem p. Małgorzaty Sehn, które wyłoniło zwycięzcę Nagrody Grand Prix – Izabelę Sobuś za wykonanie piosenki Adele – „Rolling in the Deep” oraz 18. Wyróżnionych Finalistów: Oliwię Pyrchlę, Zofię Cisło, Ritę Aleksandrowicz, Hannę Kobos, Natalię Wójcik (śpiew), Aleksandrę Pieniądz ( gra na instrumencie), Cezarego Jarosza (gra na instrumencie i wokal), Martynę Chwiej i Oliwię Cygan (recytacja), Faustynę Pikułę, Emilię Ziobro, Patrycję Siwarską, Kingę Kozioł (prace plastyczne), Wiktora Żurka, Szymona Dadla (zdolności matematyczne), Maję Położyńską, Magdalenę Stefan, Dawida Sokołowskiego (sport, taniec, gimnastyka).
Wszyscy laureaci i uczestnicy Festiwalu otrzymali upominki i nagrody ufundowane przez sponsorów – Panie: Annę Dziurgot – sklep Hitpol i Anettę Tylec – Firma Rolmax 2 oraz Kazimierza Rusina – sklep Diko.
Festiwal przygotowały opiekunki Samorządu Uczniowskiego – G. Janora – Mazur i Małgorzata Plichta przy współpracy ks. Macieja Góraka oraz wielu uczniów: Krzysztofa Koniecznego i Mateusza Gila (oprawa muzyczna festiwalu), Martyny Zawojowskiej i Gabrieli Dadel (konferansjerka festiwalu), Amelii Janory i Zuzanny Sojka (grupa podarunkowa), Karola Orkisza (fotograf dokumentalista festiwalu).
Serdecznie dziękujemy w/w sponsorom za wspieranie talentów uczniów naszej szkoły. Gratulujemy zwycięzcom i wszystkim uczestnikom VI Wiosennego Festiwalu Młodych Talentów za dzielenie się swoimi uzdolnieniami. Organizatorom oraz wszystkim współtworzącym Festiwal: rodzicom, uczniom, wychowawcom dziękujemy za duchową ucztę, a uczestnikom gratulujemy odwagi i umiejętności prezentowania swoich uzdolnień.
Podczas przygotowania i realizacji został wykorzystany sprzęt zakupiony w ramach udziału szkoły w programie #LaboratoriaPrzyszłości
Dnia 6 marca 2023 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty z wolontariuszami projektu – Zwolnieni z Teorii – pierwsza praktyczna olimpiada, nt: „Dlaczego warto pomagać?” Bardzo ciekawe warsztaty poprowadziły uczennice ZS nr 2 w Dębicy: m.in. Wiktoria Stalec - absolwentka naszej szkoły oraz Nadia Balasa, Julita Kleszcz, Patrycja Kubas, Gabriela Knych i Małgorzata Łaba. Spotkanie zakończyło się quizem.
Uczniowie udzielali odpowiedzi na pytania: co to znaczy wolontariat? na czym polega praca wolontariusza? dlaczego warto pomagać? Warsztaty wniosły wiele ważnych treści w życie młodych ludzi. Uświadomiły, że bezinteresowna pomoc może ubogacać i dawać satysfakcję z czynienia dobra.
Prowadzące warsztaty obdarowały uczestników quizu słodkimi upominkami. Nadto przekazały podziękowania dla naszego Szkolnego Koła Wolontariatu za zaangażowanie i włączenie się w zbiórkę charytatywną na rzecz Domu Dziecka „Hanka” w Dębicy.
Podczas przygotowania i realizacji został wykorzystany sprzęt zakupiony w ramach udziału szkoły w programie #LaboratoriaPrzyszłości
Bezgranicznie kochają, rozpieszczają, opowiadają o dawnych czasach. Każdy wnuczek doskonale wie, że mowa o Babci i Dziadziu. Chcąc podziękować za ogromne serce, za ciepło i troskę, za cierpliwość, mądre rady i pocieszanie w smutku, uczniowie naszej szkoły przygotowali dla swoich Babć i Dziadków uroczystość. Odbyła się ona 1 lutego 2023 r. Goście w tym roku wyjątkowo dopisali. W sali teatralnej zajęte były wszystkie miejsca. Dyrektor szkoły, p. Robert Madej przywitał przybyłych, po czym nastąpiła część artystyczna. Uczniowie z klasy IV, V, VII oraz VIII b wystawili jasełka. Najmłodsi z klas: I, II, III recytowali wiersze, śpiewali piosenki, prezentowali inscenizacje oraz zabawne skecze. Występy bardzo się podobały. Bawiły, wzruszały, zachwycały. Zostały nagrodzone brawami oraz „deszczem cukierków”. Po części artystycznej był czas na składanie życzeń, wręczanie upominków, słodki poczęstunek, a także wspólne rozmowy.
Podczas przygotowania i realizacji został wykorzystany sprzęt zakupiony w ramach udziału szkoły w programie #LaboratoriaPrzyszłości
Najstarsi uczniowie Naszej szkoły bawili się w naukowców na lekcjach fizyki. Siódmoklasiści przekonali się, że jajko może pływać wystarczy tylko zmienić gęstość cieczy za pomocą soli, natomiast ósmoklasiści zbudowali swoje własne elektromagnesy. Było zabawnie, wesoło i naukowo. #LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosci